hostgator coupon best offers

18 kwietnia 2024 w naszej szkole odbyły się obchody 1058. Rocznicy Chrztu Polski. Wspólnie z organizatorami uroczystości, uczniami klas: I Tb, I Bd, II Ta, II Tb, II Bb, III Ta, oraz III Tb świętowaliśmy Jubileusz Narodzin Państwa Polskiego. Społeczność uczniowska obejrzała inscenizację słowno-muzyczną pt.: "Chrzest Mieszka I" oraz prezentację pt.: "Początki państwa polskiego według księcia Mieszka I". Na scenie zobaczyliśmy:
Julitę Grad - w roli Dobrawy, Antoniego Szczepańskiego - w roli księcia Mieszka I, Miłosza Goździka- w roli biskupa Jordana oraz mnichów - Mikołaja Starzyńskiego i Kryspina Wieczorka.
Narratorami byli: Bartłomiej Słowicki, Dawid Szymczyk, Oliwer Słowiński, Hubert Stańdo, Piotr Walasik.
W pięknych strojach średniowiecznych zobaczyliśmy Klaudię Lewandowską, Yanę Petlińską, Anię Cabałę, Natalię Głowę. Uczennice wykonały taniec średniowieczny według układu przygotowanego przez Panią Katarzynę Geszcz.
Za nagłośnienie i oprawę słowno – muzyczną odpowiadali Dominik Woźniak, Szymon Kłos, Paweł Skuza. Poczet sztandarowy stanowili Tobiasz Kapała IV Tb, Oliwier Grzelka IV Tb oraz Mateusz Gawryszczak I Ta.
Specjalne podziękowania za przygotowanie uczniów do uroczystości składamy na ręce Pani Agnieszki Marzec.