
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.
W Olimpiadzie Olimpus Mitologia - Poziom 3 uczestniczyło 738 uczniów
Wyniki naszych uczniów:
Paweł Skuza klasa II Tb - uzyskał 32 miejsce i Dyplom uznania
Dawid Zbiciak klasa II Tb - uzyskał 37 miejsce i Dyplom uznania
Antoni Szczepański klasa II Bc - uzyskał 40 miejsce i Dyplom uznania.
Serdecznie dziękujemy uczniom za trud i zaangażowanie.
Sukces z języka niemieckiego
Uczniowie ZSP nr 3 odnieśli ogromny sukces w 20. Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, w którym brali udział w listopadzie 2022 r. Naszą Szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klasy 1 Ta oraz 1Tb. Najlepsze miejsca zajęli:
Jakub Knap – 5. miejsce w województwie i 51. – w kraju;
Filip Karliński – 7. miejsce w województwie i 54. – w kraju;
Piotr Misztal – 15. miejsce w województwie i 89. – w kraju;
Oliwia Choińska – 21. miejsce w województwie i 148. – w kraju;
Kacper Selega – 27. miejsce w województwie i 285. – w kraju.
Uczniowie zostali przygotowani do olimpiady przez nauczyciela języka niemieckiego Pana Michała Pawłowskiego.
Wszystkim reprezentantom naszej Szkoły składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.



Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że do drugiego etapu wojewódzkiego, IX edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990”, zostali zakwalifikowani Dawid Cieślik oraz Patrycja Pełka uczniowie klasy III Ta.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Koordynator p. Agnieszka Marzec

Boże Narodzenie to Święta wyjątkowe dla każdego z nas. Wigilijna noc- noc w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobro w sercu każdego człowieka.
Dnia 12 -14 grudnia uczniowie klasy 2 Tb, 3Tbp, 3 Tap oraz 4 Tbp udali się na wycieczkę szkolną do Sandomierza, gdzie zwiedzali: zamek królewski,- muzeum okręgowe w Sandomierzu, rynek, zabytkowe kamieniczki, wejście na Bramę Opatowską. Przeszli Podziemną Trasą Turystyczną tj. : słynnymi sandomierskimi lochami sandomierskimi, spacerowali również wąwozem Królowej Jadwigi.Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. podczas których poznali zwyczaje rycerzy średniowiecza, mieli także możliwość przebrania się w stroje rycerskie i ubrania pochodzące z epoki średniowiecza.Kolejnego dnia uczniowie odwiedzili Roztocze Środkowe w tym: Zwierzyniec - Kościół „ Pałac na wodzie, Pałac Plenipotenta. Zwiedzali również miasto oraz wizytowali w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Następnie wycieczka przejechała do Zamościa. Wychowankowie mieli możliwość zobaczyć Rynek Wielki z charakterystycznym ratuszem i kamienicami z podcieniami, Synagogę, Akademię Zamoyską, Katedrę, Bastion VII. Przeszli podziemnymi korytarzami, galeriami strzelniczymi, kazamatami.Trzeciego dnia zwiedzali Lublin. Mimo śnieżyc i dużego mrozu (ok. -20 stopni), wycieczka młodzieży bardzo się podobała, wszyscy wrócili pełni wrażeń, wypoczęci i zadowoleni. Młodzież była pod opieką nauczycieli: M. Sobczyńskiej, W. Juszczakowi, P. Wasilewskiego.
















